FB

Przedszkole Językowe Mały Poliglota - Profil na Facebooku

Menu
Szybki kontakt

DANE TELEADRESOWE PRZEDSZKOLA

Adres:
Al. Jana Pawła II 146
42-200 Częstochowa

Nr telefonu do przedszkola:
34 361 15 44
kom. 660 065 064

E-mail: przedszkolejezykcm@wp.pl
www.przedszkole-jezykowe.com

Polecamy

baner-200x52.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 123
W tym miesiącu: 6629
Wszystkich: 541461

Spotkanie z s. Apoline, ze Zgromadzenia Sióstr św. Karola Boromeusza. Zakończenie tegorocznego cyklu: „Spotkania ze świętymi Dziećmi”. 16.06.2015 roku.

W dniu 16 czerwca 2015 roku odbyło się w naszym przedszkolu ostatnie tegoroczne spotkanie z cyklu „Spotkań ze świętymi Dziećmi”. Tym razem... z naszymi dziećmi spotkała się s. Apoline, karolanka.

 

Zgromadzenie Sióstr św. Karola Boromeusza powstało – podobnie jak Zgromadzenie Córek Maryi z Pesche – w Belgii. Założył je w 1684 roku ks. Adrian Bresy, proboszcz parafii Wez, a współzałożycielkami było pięć nauczycielek, które poświęciły się wychowaniu dzieci i posłudze biednym. Patronem Zgromadzenia został św. Karol Boromeusz, wzór miłości Boga, Kościoła i drugiego człowieka. Charyzmatem Sióstr Karolanek jest wcielanie Bożej miłosiernej miłości w życie... Czynią to między innymi opiekując się chorymi i potrzebującymi pomocy (w Częstochowie prowadzą stołówkę dla ubogich i głodnych przy parafii archikatedralnej). Siostry Karolanki mają swoje placówki w siedmiu krajach świata, także w Polsce i w Indiach.

Siostra Apoline, honorowy Gość spotkania, urodziła się właśnie w dalekich Indiach, w pobożnej katolickiej rodzinie (choć chrześcijan w Indiach jest niewielu, gdyż wyznawaną tam religią jest głównie hinduizm). Była pogodnym i zarazem pracowitym dzieckiem, chętnie pomagała rodzicom w pracy, a także krewnym i sąsiadom. Lubiła bawić się z rówieśnikami (chociaż nie przepadała za popularną w Indiach zabawą „kabaddi”). Kiedyś, gdy wracała ze szkoły spotkała się oko w oko z tygrysem, ale – dzięki Bogu – wyszła z tego spotkania cało... Potem, już jako młoda dziewczyna, zakochała się w Panu Jezusie i postanowiła wstąpić do zakonu. Wkrótce wyjechała z Indii na misje do Europy. W Polsce, którą szczerze polubiła, przebywa już kilkanaście lat i obdarowuje wszystkich dobrocią i uśmiechem...

 

Podczas spotkania z s. Apoline, podczas którego miało miejsce podsumowanie tegorocznego cyklu „Spotkań ze świętymi Dziećmi”, nasze przedszkolaki miały okazję nie tylko wspólnie z Siostrą śpiewać, poznać flagę Indii oraz dowiedzieć się ciekawych rzeczy o tym kraju, ale mogły też wziąć udział w konkursie i wykazać się wiedzą na temat poznanych w bieżącym roku Świętych. Potem wszyscy obejrzeli film animowany „Talenty” z serii: „Domek na skale” cz. 2 (Wydawnictwo PROMYCZEK). Spotkanie zakończyło się rozdaniem wszystkim obecnym dzieciom słodkich nagród...