Przedszkole Językowe Mały Poliglota - Profil na Facebooku

Adres:
Al. Jana Pawła II 146
42-200 Częstochowa

Nr telefonu do przedszkola:

E-mail: przedszkolejezykcm@wp.pl
www.przedszkole-jezykowe.com

baner-200x52.jpg

Wyjazd na wystawę dinozaurów - Częstochowa

W piątek 08.03.2019 r. wszystkie dzieci pojechały na wystawę dinozaurów.

Mogliśmy się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy z życia tych gadów, oraz pobawić się w geologów szukając w piasku ich „szczątków”.

Oprócz tego, wielka radość z niespodzianek: dmuchańca-dinozaura, basenu z piłeczkami i prawdziwej kolejki, która woziła dzieci.

Kilka informacji o dinozaurach: nazwa dinozaury wywodzi się z języka greckiego i oznacza straszny jaszczur. Ta nazwa doskonale oddaje charakter niektórych gatunków tych stworzeń.

Dinozaury były gadami lądowymi. Często potocznie dinozaurami nazywa się także pterozaury (gady latające) oraz plezjozaury (gady wodne), ale w rzeczywistości były one odrębnymi grupami zwierząt.

Dinozaury żyły w mezozoiku, epoce w dziejach Ziemi, która bywa niekiedy nazywana erą gadów. Gady panowały na Ziemi dość długo, ponad 135 milionów lat, po czym nagle, około 65 mln lat temu, wyginęły.