Przedszkole Językowe Mały Poliglota - Profil na Facebooku

Adres:
Al. Jana Pawła II 146
42-200 Częstochowa

Nr telefonu do przedszkola:

E-mail: przedszkolejezykcm@wp.pl
www.przedszkole-jezykowe.com

baner-200x52.jpg

Witamy!

WSZYSTKO TO, CO CHCIELIBYŚCIE O NAS WIEDZIEĆ!

Serdecznie Państwa witamy. Jesteśmy pierwszym w Częstochowie katolickim, niepublicznym przedszkolem językowym, które rozpoczęło swoją działalność w 2006 roku.

Naszym organem założycielskim i zarazem prowadzącym jest Zgromadzenie Sióstr Córek Maryi, które od 1835 roku zajmuje się wychowaniem, edukacją i przygotowaniem do życia w duchu katolickim dzieci i młodzieży.

Naszą patronką jest Matka Boża Dobrej Rady. Dzień Jej wspomnienia, 26 kwietnia, jest również dniem kolejnych rocznic powstania naszego przedszkola od roku 2006 .

Działalność naszą regulują odpowiednie przepisy, w tym Statut Przedszkola; podlegamy nadzorowi wewnętrznemu i zewnętrznemu stosownych władz.

W naszej placówce zajęcia prowadzone są zgodnie z obowiązującymi programami edukacji przedszkolnej, w oparciu o zatwierdzoną przez MEN podstawę programową. Językiem podstawowym jest polski, jako język ojczysty naszych dzieci; uczymy również języków obcych: angielskiego oraz zamiennie: francuskiego lub niemieckiego i innych. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych i życzliwych dzieciom nauczycieli: świeckich i zakonnych.

Staramy się wychowywać dzieci w duchu wartości chrześcijańskich i patriotycznych z szacunkiem dla innych wyznań i kultur.

Z troską pochylamy się również nad zdrowiem fizycznym naszych małych podopiecznych, zapewniając im m.in. codziennie świeże i pełnowartościowe wyżywienie... porcję ruchu…. gimnastyka itp.

Dzieci uczęszczające do naszego przedszkola przydzielone są do następujących grup wiekowych:

MALUCHY – 3 latki

ŚREDNIAKI - 4 latki

ŚREDNIAKI starsze - 5 latki

ZERÓWKA – 6 latki

Zachęcamy Państwa do dalszej lektury naszej strony. Dziękujemy!