Przedszkole Językowe Mały Poliglota - Profil na Facebooku

Adres:
Al. Jana Pawła II 146
42-200 Częstochowa

Nr telefonu do przedszkola:

E-mail: przedszkolejezykcm@wp.pl
www.przedszkole-jezykowe.com

baner-200x52.jpg

Witamy!

Serdecznie Państwa witamy. Jesteśmy pierwszym w Częstochowie katolickim, niepublicznym przedszkolem językowym, które rozpoczęło swoją działalność w 2006 roku.

Naszym organem założycielskim i zarazem prowadzącym jest Zgromadzenie Sióstr Córek Maryi, które od 1835 roku zajmuje się wychowaniem, edukacją i przygotowaniem do życia w duchu katolickim dzieci i młodzieży.

Jesienne spacery

Mamy piękną, polską jesień tego roku. Dzieciaki z naszego przedszkola uwielbiają spacery i zabawy w liściach. Miejmy nadzieję, że taka ładna pogoda będzie nam długo dopisywać.

"Jesień - inspiracje muzyką A.L. Vivaldiego"

W październiku 2013 odbył się w naszym przedszkolu konkurs plastyczny "Jesień - inspiracje muzyką A.L. Vivaldiego".

Zuchowy Rajd Rodzinny w Złotym Potoku

Zuchowy Rajd Rodzinny w Złotym Potoku – sobota 26 października 2013 r.

W piękną, słoneczną, październikową sobotę gromada zuchowa z druhem Przemkiem i Rodzicami spotkała się w Złotym Potoku, by wspólnie wyruszyć na poszukiwanie skrzyni ze skarbem ukrytym w jaskini.

Dzień Pomarańczowej Marcheweczki

25.10.2013. obchodziliśmy Dzień Pomarańczowej Marcheweczki. Zarówno w sali jak i w jadłospisie było bardzo marchewkowo.

Spotkanie z błogosławionym Janem Pawłem II: 22.10.2013 roku.

W dniu 22 października 2013 roku odbyło się w naszym przedszkolu „Spotkanie z bł. Janem Pawłem II (Karolem Wojtyłą)” w ramach comiesięcznych „Spotkań ze Świętymi”.

Pasowanie na Przedszkolaka

Piątek 11.10.2013 był w naszym przedszkolu bardzo ważnym dniem. Wszystkie dzieci, które od września tego roku zaczęły chodzić do naszego przedszkola, a także te, które ominęło pasowanie w poprzednich latach zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka przez Siostrę Dyrektor.

Odwiedziła nas Baśniowa Kapela ze spektaklem pt.: "Potrzebują nas kasztany"

W piątek 4 października 2013 odwiedziła nas Baśniowa Kapela z przepięknym spektaklem pt.: "Potrzebują nas kasztany".

Wycieczka do Muzeum Chleba w Radzionkowie – piątek 27 września 2013 r.

Przeżyliśmy piękne chwile w Muzeum Chleba w Radzionkowie.

Dzieci nie tylko oglądały eksponaty, zapoznawały się z historią wypieku chleba, ale miały okazję zobaczyć, jak wyglądało życie zwyczajnych rodzin na Śląsku w XIX i XX w.

Spotkanie ze św. Stanisławem Kostką: 18 września 2013 roku.

W dniu 18 września 2013 roku rozpoczęło się w naszym przedszkolu przedsięwzięcie edukacyjne, prowadzone przez panią Ewę, pod nazwą „Spotkania ze Świętymi”. Podczas pierwszego spotkania dzieci zapoznały się z postacią św. Stanisława Kostki – patrona Polski i szczególnego opiekuna dzieci oraz młodzieży.

"Dzień Fioletowej Śliweczki"

20-tego września 2013 obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Dzień Fioletowej Śliweczki". Jak jest już w naszym zwyczaju, wszyscy tego dnia ubrani byli na fioletowo.

Spotkanie z Panem policjantem Wojciechem

i psem Aronem – poniedziałek 16 września 2013 r.

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku przedszkolnego.

W środę, 4-tego września 2013, uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok przedszkolny.

Wakacje w przedszkolu

Dzisiaj wyprawa do Biblioteki Pedagogicznej – czwartek 07 lipca 2013 r.

Wędrujemy pociągiem po Polsce Szlakiem Polskich Legend

Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie 6-cio latków

Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie 6-cio latków, 20 czerwca 2013r.

Kolor pomarańczowy – Dzień Rolnika

Kolor pomarańczowy – Dzień Rolnika , 19 czerwca 2013 r.

Wyjazd do Filharmonii Częstochowskiej

Wyjazd do Filharmonii Częstochowskiej – 14 czerwca 2013 r.

Spotkanie z harcerzem Panem Przemkiem

Spotkanie z harcerzem Panem Przemkiem – 13 czerwca 2013-06-13