Przedszkole Językowe Mały Poliglota - Profil na Facebooku

Adres:
Al. Jana Pawła II 146
42-200 Częstochowa

Nr telefonu do przedszkola:

E-mail: przedszkolejezykcm@wp.pl
www.przedszkole-jezykowe.com

baner-200x52.jpg

Witamy!

Serdecznie Państwa witamy. Jesteśmy pierwszym w Częstochowie katolickim, niepublicznym przedszkolem językowym, które rozpoczęło swoją działalność w 2006 roku.

Naszym organem założycielskim i zarazem prowadzącym jest Zgromadzenie Sióstr Córek Maryi, które od 1835 roku zajmuje się wychowaniem, edukacją i przygotowaniem do życia w duchu katolickim dzieci i młodzieży.

Msza Święta Prymicyjna – 03 czerwca 2013 r.

Dzisiaj w przedszkolu obchodzimy Dzień Dziecka.

Oprócz zabaw, konkursów i wielu radosnych niespodzianek, nie mogło zabraknąć wspólnej modlitwy w intencji dzieci naszego przedszkola oraz dzieci całego świata.

Dzień Dziecka w przedszkolu – 03 czerwca 2013 r.

Z okazji Święta Dzieci Pani Agnieszka przygotowała wiele niespodzianek dla przedszkolaków.

Dzień Mamy i Taty - Starszaki

Dzień Mamy i Taty – 23 maja 2013 r. Jakie to szczęście, że mam Ciebie Mamusiu i Tatusiu

Dzień Mamy i Taty – 24 maja 2013 r.

„Rok w przedszkolu”- program przygotowany przez dzieci grupy młodszej

Misterium Fatimskie - pantomima w wykonaniu dzieci - 17 maja 2013r.

Podczas I Wojny Światowej Matka Boża objawiła się w Fatimie, w Portugalii. Ukazała się trójce dzieci, które pasły owce: rodzeństwu 9-letniemu Franciszkowi i 7-letniej Hiacyncie Marto oraz 10-letniej Łucji Dos Santos.

Przedszkolaki pod kierunkiem Jasia Pociechy, przygotowały pantomimę o tych wydarzeniach i wystawiły ją dla swoich rodziców.

Wycieczka do „Czarodziejskiej Zagrody”

Wycieczka do „Czarodziejskiej Zagrody” w Kuźnicy Starej – 14 maja 2013 r.

"Jak Lolek został papieżem"

Spektakl "Jak Lolek został papieżem" - teatr Pinokio - 13 maja 2013 r.

Kolor zielony - Dzień Zielonego Leśnika

Kolor zielony - Dzień Zielonego Leśnika - 25 kwietnia 2013 r.

Dzisiaj wszystkie dzieci wyglądają niby zielone listeczki, bo mamy kolor zielony.

"Taka muzyka to klasyka"

"Taka muzyka to klasyka"  - kolejne spotkanie z Filharmonią Częstochowską - 18 kwiecień 2013 r.

Wizyta w Bibliotece Pedagogicznej WOM – 16 kwietnia 2013 r.

Biblioteka WOM w Częstochowie, wspólnie ze studentkami polonistyki Akademii J. Długosza przyłączyła się do akcji  „Cala Polska czyta dzieciom”. Impreza odbyła się w sali biblioteki, gdzie zawitały  dzieci grupy starszej naszego przedszkola ze swoimi  nauczycielkami.

Afrykańskie rytmy

Audycja muzyczna - Afrykańskie rytmy - 9 kwietnia 2013 r.

Misterium Paschalne – pantomima w wykonaniu dzieci

Nazwa "misterium paschalne" obejmujemy następujące wydarzenia z życia Jezusa Chrystusa: śmierć, zmartwychwstanie wniebowstąpienie, a także zesłanie Ducha Świętego na apostołów. Śmierć i zmartwychwstanie Jezusa dokonały się w dniach żydowskiego święta Paschy.

Śniadanie Wielkanocne w przedszkolu - 2013 r.

Jest naszą tradycją, że w Wielki Czwartek ( jest to ostatni dzień pracy przedszkola przed świętami ), przygotowujemy uroczyste śniadanie wielkanocne.

Zajęcia otwarte dla Rodziców - "A to właśnie Ukraina" - język ukraiński

We wtorek 26 marca 2013 r.  Pani Danusia wraz ze starszakami przygotowała zajęcia otwarte w języku ukraińskim - "A to właśnie Ukraina".

Dzień Niebieskiego Policjanta

W czwartek 7 -go marca mieliśmy dzień niebieski, a zarazem gościliśmy w przedszkolu Panie Policjantki z Komendy Miejskiej w Częstochowie.

Panie Policjantki zaprezentowały nam wiele bardzo ciekawych wiadomości i umiejętności, które są potrzebne w codziennym życiu.

Wielkopostne rekolekcje parafialne 24 - 27 luty 2013 r.

"Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie" ( Mt 19,14 )

Od poniedziałku do środy grupa starsza przedszkolaków brała udział w konferencjach rekolekcyjnych przeznaczonych dla dzieci.

Bal Małego Ekologa - 2013 r.

W tym roku postanowiliśmy, że będziemy się świetnie bawić w strojach, które sami zrobimy prosząc rodziców o pomoc.

Najpierw trzeba mieć pomysł na strój i materiał z jakiego ma być wykonany ! Wymagania były nie lada: stroje muszą być z materiałów, które już raz były wykorzystane !